»Mislim, da smo tu v nedavni preteklosti sprejemali odločitve, zaradi katerih bo doseganje podnebnih ciljev za Slovenijo težje, kot bi bilo sicer, ampak je še vedno mogoče.«
»To je le orodje za doseganje podnebnih ciljev, ki jih je določila Evropska unija.«
»Vodik je bistvenega pomena za doseganje podnebnih in energetskih ciljev.«
»Dosegli smo napredek pri doseganju treh ciljev, ki smo si jih zadali na začetku COP26.«
»Predlagamo, da se sprejme poseben podnebni zakon. Zakon je pomemben, ker želimo, da cilj, ki ga določimo do 2050, uživa zelo široko politično soglasje.«
»Seveda si želim, da bi Slovenija čim prej dosegla cilj dveh odstotkov BDP-ja za obrambo. Pozdravljam to, da je začela izdatke povečevati in da je pripravila načrt za dosego dveh odstotkov. Upam, da bo lahko cilj dosegla hitreje.«
»Odločitve, ki jih sprejemamo zdaj, bodo imele obsežne posledice za vse nas in bodo določile, ali smo EU, države članice in vsi sektorji na pravi poti, da bi dosegli podnebne cilje, ali ne.«
»Z vidika znanosti je jasno, da bi bilo potrebno zmanjšanje izpustov za najmanj 65 odstotkov, da bi do leta 2050 dosegli podnebno nevtralnost in omejili segrevanje planeta na 1,5 stopinje Celzija.«
»Dosega teh ciljev bo od Kitajske zahtevala izredno trdo delo. A verjamemo, da mora Kitajska, ko so na kocki interesi celotnega človeštva, napraviti korak naprej, ukrepati in opraviti svoje.«
»ESČP je ugotovil, da konvencija o človekovih pravicah državam nalaga, da morajo zasnovati in izvajati ukrepe za doseganje podnebne nevtralnosti v naslednjih treh desetletjih, kar zajema tudi cilje in časovnice, ki morajo biti del nacionalnega pravnega okvira.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju